Великобританія розглядає можливість запропонувати США план розміщення 30 тисяч миротворців Європейського Союзу на території України. Згідно з цією ініціативою, контингент європейських військових повинен захищати стратегічні міста України, які є основними осередками для міжнародної допомоги та логістики. Але, за словами експертів, це може бути складним кроком через кілька факторів, які ставлять під сумнів успіх такого плану.
Виходячи з заяв росії, що вона не погодиться на те, щоб серед миротворців були представники країн НАТО, або згоди росії домовитися про розгортання миротворчого контингенту, як показує досвід 2016-2017 років, це неможливо, тому на даний момент виглядає малоймовірним
Він також підкреслює, що нещодавні заяви президента Франції Еммануеля Макрона, а також Польщі про відмову від направлення військ до України свідчать про те, що сама Велика Британія, яка має лише 70 тисяч військових, не зможе реалізувати цей план.
“Тобто, поки що важко зрозуміти, звідки взялися ці цифри, враховуючи, що на перший саміт, який він скликав, Макрон був присвячений переважно обговоренню населення миротворців, і ніяких домовленостей не було, ані з боку Італії, ані з боку Польщі, ані з боку більшості України. Тобто, все це виглядає лише як спроба з’ясувати точку зору політиків та суспільства. Тому поки що говорити про реалістичність цього плану – це передчасно”, — додає аналітик.
Щодо ефективності плану, Ялі вважає, що наразі говорити про реалістичність цієї ініціативи теж зарано. Водночас експерт нагадав, що Президент Зеленський заявляв, що для забезпечення миру Україні потрібно 200 тисяч миротворців.
За словами Ялі, наразі важко передбачити, де саме будуть розташовані миротворці.
Зазвичай вони мають бути дислокованими по лінії зіткнення. Але бачите, зараз є варіанти, що в Полтаві, в Кривому Розі, в Дніпру вони будуть розташовані не на лінії зіткненні
Що наразі відомо?
Деталі мирного плану Кіта Стармера, за неофіційною інформацією, передбачають розміщення в Україні 30-тисячного контингенту миротворців. Ці миротворці не брали б участі у бойових діях, а були б спрямовані на захист стратегічних міст, таких як Полтава, Дніпро та Кривий Ріг, а також портів і об’єктів інфраструктури, зокрема атомних станцій.
Європейські військові нібито могли б виконувати функції технічного моніторингу, проводячи розвідку за допомогою літаків, супутників і безпілотників. Крім того, за інформацією британського видання The Telegraph, планується патрулювання Чорного моря. Миротворці будуть оснащені зброєю та технічними засобами для відбиття можливих атак з боку росії.
А США водночас могли б надати винищувачі та ракети для захисту європейських миротворців і важливих об’єктів в Україні від повітряних атак росії. Зокрема, мова йде про авіацію, що базується в Польщі та Румунії.
The post Британія планує розмістити 30 тисяч миротворців ЄС в Україні: чому план може не реалізуватися first appeared on НЕНЬКА ІНФО.