У страшній тіні російської агресії: звіт про долю дітей в різних областях України несе тяжку вістку. За даними Офісу генерального прокурора, що з’явилися в Телеграмі, окупанти забрали невинні життя та завдали поранень українським дітям. На ранок 27 січня 2024 року більше 1 736 дітей стали жертвами, з числа них 521 втратили своє майбутнє, а понад 1 215 переживають різні ступені страждань.
Ці трагічні цифри, хоч і надані офіційними джерелами ювенальних прокурорів, залишаються попередніми, і триває активна робота над встановленням точних даних в зонах бойових дій, на тимчасово окупованих та визволених територіях. Найбільше постраждали діти у Донецькій області (505), Харківській (326), Херсонській (146), Київській (130), Дніпропетровській (111), Миколаївській (101), та Запорізькій (100). Високі показники також зафіксовано в Чернігівській (72) та Луганській (67) областях.
Варто відзначити, що парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, в якій висловлено турботу щодо становища українських дітей. Резолюція освідчується в тому, що Росія не тільки викрадає та прагне позбавити ідентичності дітей на окупованих територіях, але також стосується тих, хто знаходить притулок в Європейському Союзі. Це визначає необхідність подальших міжнародних зусиль для захисту та допомоги українським дітям, щоб вони могли знову знайти світле майбутнє попри темряву війни.
У результаті повномасштабної агресії Російської Федерації українські діти в Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Дніпропетровській, Миколаївській та Запорізькій областях стали основними жертвами конфлікту. За даними Офісу генерального прокурора, окупанти позбавили життя та поранили понад 1 736 українських дітей. Серед них 521 дитина втратила своє життя, а 1 215 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Ці страшні цифри, надані ювенальними прокурорами, є лише попередніми, і продовжується робота над встановленням точних даних в зонах бойових дій та на тимчасово окупованих та визволених територіях.
Найбільше постраждали діти у Донецькій області (505), Харківській (326), Херсонській (146), Київській (130), Дніпропетровській (111), Миколаївській (101) та Запорізькій (100) областях. Високі показники зафіксовано також у Чернігівській (72) та Луганській (67) областях. Резолюція парламентської асамблеї Ради Європи підкреслила стурбованість становищем українських дітей, як тих, кого викрадає та прагне позбавити ідентичності Росія, так і тих, хто знаходить притулок в Європейському Союзі.
Світове співтовариство має не лише розуміти масштаби трагедії, але й об’єднати зусилля для надання допомоги та захисту українським дітям, щоб вони змогли вирости у мирі та безпеці. Потрібні негайні заходи для припинення агресії та відновлення миру, а також для відновлення та підтримки тих, хто втратив близьких та став жертвою воєнного конфлікту.