В Україні триває масштабна перевірка рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які встановлювали інвалідність державним службовцям. У результаті перевірок Міністерство охорони здоров’я спільно з правоохоронними органами вже анулювало майже 300 таких рішень.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
За даними МОЗ, для перевірки сформовано перелік із 2636 справ посадових осіб з понад 70 державних органів. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що наразі експерти вже опрацювали 1359 справ. Станом на сьогодні було скасовано 281 рішення про інвалідність, ще у 232 випадках змінили групу інвалідності або переглянули термін рішення. Крім того, майже 500 осіб викликано на повторний огляд.
Перевірки тривають, а список осіб, чиї справи потребують перегляду, постійно розширюється, оскільки правоохоронці продовжують надсилати додаткові дані.
«Наша мета – щоб підтримку отримували лише ті, хто дійсно її потребує. Це питання не лише права, але й соціальної справедливості», – наголосив міністр охорони здоров’я.
З 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) припинили свою діяльність в Україні. Їхні функції перейняли експертні команди з оцінювання функціонального стану особи.
Нагадаємо, раніше у Державному бюро розслідувань повідомляли, що внаслідок перевірок понад 200 співробітників державних установ – зокрема працівників митниці, податкової та прокуратури – були позбавлені інвалідності. Завдані державі збитки оцінюються в межах 100–200 тисяч гривень.
The post Фіктивна інвалідність? МОЗ і правоохоронці анулювали сотні рішень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.