Міністерство освіти та науки України анонсувало зміни в навчальному плані для 10-11 класів, які викликали бурхливі дискусії серед освітян, батьків та учнів. Згідно з новим проектом плану, предмети, такі як хімія, фізика, біологія та інші науки, будуть виключені з обов’язкової програми. Вони стануть доступними лише для тих учнів, які оберуть їх як спеціалізацію. Для інших учнів кількість годин на вивчення цих предметів буде значно зменшена.
Таким чином, учні замість 8,5 години на тиждень діти навчатимуться 18 годин за варіативною складовою навчального плану. При виборі інваріативної – замість з 29 години у них буде 20 годин на тиждень. У МОН вважають, що цей проєкт має допомогти школам оптимізувати план навчального року.
Школярі замість двох предметів “Алгебра” та “Геометрія” отримають курс “Математика”, викладання якого скоротять з п’яти до трьох годин на тиждень. Хімія, фізика, географія та біологія будуть об’єднані в курс “Людина та природа”. На нього виділятимуть три години на тиждень.
Курс “Література”, до якого входить українська та зарубіжна література, займатиме дві години на тиждень, як і “Історія” (Всесвітня та України). Фізична культура займатиме не дві, а три години на тиждень.
Які предмети можуть зникнути у школах
Головна ідея у тому, щоб діти знали основи кожного предмета, але більш поглиблено вивчали ті, на які хочуть зробити акцент.
Міністр освіти та науки Оксен Лісовий заявив, що у школі залишаться всі основні природничі та гуманітарні дисципліни. Він запевнив, що ключові предмети збережуться, але потрібно оптимізувати програму – наприклад, подати основи здоров’я більш концентровано. Деякими курсами можна буде пожертвувати, проте важливо враховувати можливості дитини.
“Всі ключові дисципліни – і природні, і гуманітарні, мають бути збережені. Вони мають бути концентровані, але надані таким чином, щоб врахувати можливість дитини засвоїти весь масив знань”, – зазначив голова МОН під час телемарафону.
The post Фізика, біологія та хімія перестануть бути обов’язковими для навчання учнів 10, 11 і 12 класів в українських школах first appeared on НЕНЬКА ІНФО.