-0.2 C
Kyiv
Понеділок, 23 Грудня, 2024

Актуально

Що робити, якщо вас оголосили в розшук ТЦК

В Україні, під час дії воєнного стану, громадяни призовного віку зобов’язані дотримуватись військового обліку. Невиконання цих обов’язків може призвести до того, що особу оголосять у розшук ТЦК (Територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Юрист практики військового права в ЮК “Приходько і партнери” Ярослав Звоненко розповів РБК-Україна про основні причини, через які чоловіків можуть оголосити у розшук, та шляхи уникнення цієї ситуації.

Чому можуть оголосити у розшук

Юрист пояснив, що головними підставами для оголошення в розшук є:

  1. Неявка по повістці. Якщо особа не з’являється на виклик до ТЦК, це є підставою для оголошення в розшук.
  2. Відмова від проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Якщо особа без поважних причин відмовляється від проходження медичної комісії, це також може стати підставою для розшуку.
  3. Неоновлення військово-облікових даних. Якщо ТЦК та СП не можуть отримати актуальні дані про особу через державні реєстри, і вона не оновлює ці дані самостійно, це може призвести до розшуку.

Як пояснює Звоненко, на першому етапі особа потрапляє в “внутрішній” розшук у межах ТЦК. Далі, якщо ситуація не вирішується, від ТЦК подається звернення до Національної поліції, і особа оголошується в адміністративний розшук. У разі ухилення від мобілізації після отримання повістки, особу можуть оголосити у кримінальний розшук згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України.

Як знятись з розшуку ТЦК

Звоненко радить найшвидший спосіб вирішення цієї проблеми — добровільно звернутись до ТЦК, де можна пояснити причини відсутності або невиконання обов’язків.

“Варто мати з собою документи, які підтверджують вашу особу та причини неявки, — наприклад, медичні довідки або свідоцтва про смерть близьких”, — додає юрист. Він також рекомендує заручитися підтримкою адвоката для захисту від можливих незаконних дій з боку ТЦК.

Якщо ситуація не вирішується добровільно, громадянин може оскаржити дії ТЦК в суді. Це можливо, якщо особа не отримувала повістки або мала законні підстави для відстрочки.

Мобілізація та повторні повістки

Необхідно зазначити, що в Україні немає обмежень на повторне надсилання повісток. У разі неявки на попередні, повістки можуть надсилатися повторно, і кожна нова повістка поновлює обов’язок з’явитися до ТЦК. Якщо особа не з’являється, на неї накладається штраф.

Також нещодавно в Офісі президента підтвердили, що проблема так званої “бусифікації” військовозобов’язаних чоловіків залишається актуальною. Генштаб та інші інституції працюють над вирішенням цього питання, намагаючись знизити кількість таких випадків.

The post Що робити, якщо вас оголосили в розшук ТЦК first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Схожі новини

У центрі уваги