13.4 C
Kyiv
Понеділок, 30 Червня, 2025

Актуально

Які напої покращують роботу кишківника і травлення — поради дієтологів

Здоров’я кишківника давно вийшло за межі лише теми травлення. Сучасні дослідження показують, що від мікрофлори залежить імунітет, рівень запалень у тілі, а також — психологічне самопочуття. Ми часто зосереджуємось на їжі, але рідини відіграють не меншу роль.

У щоденний раціон варто додавати ферментовані продукти, багаті на живі культури, натуральні соки з клітковиною, а також чаї та настої з протизапальною дією. Вони не просто полегшують симптоми — здуття, закрепи, біль — а впливають на саму структуру мікрофлори.

Фахівці радять звернути увагу на натуральний кефір, у якому поєднуються молочнокислі бактерії та біоактивні сполуки, що пригнічують патогени. Не менш популярним стає ферментований чай комбуча: він не лише збагачений пробіотиками, а й підтримує імунну систему.

Серед альтернативних варіантів — буряковий сік, який покращує кровообіг і містить поліфеноли, корисні для печінки. Для чутливого шлунка корисним буде напій Jun — м’який аналог комбучі на зеленому чаї й меді.

Натуральний сік чорносливу допомагає налагодити перистальтику завдяки сорбіту і клітковині. А от свіжий імбирний чай має не лише протизапальну, а й спазмолітичну дію, полегшуючи стан при здутті й важкості.

Серед доступних домашніх засобів — вода з яблучним оцтом (за умови помірності), м’ятний чай як заспокійливий тонік для кишківника, а також «золоте молоко» з куркумою, що має доведені протизапальні властивості.

Підтримати ефект допоможе не лише правильне харчування, а й фізична активність та обмеження алкоголю, який порушує баланс мікробіому.

Здоровий кишківник — це не лише про їжу. Те, що ми п’ємо, може бути не менш важливим. І в цьому випадку — корисне може бути ще й смачним.

Схожі новини

У центрі уваги