24.8 C
Kyiv
Четвер, 18 Липня, 2024

Актуально

Чоловіки, які мають подвійне громадянство, не зможуть виїхати за кордон

Посольство США в Києві висловило суттєве застереження для чоловіків, які мають подвійне громадянство: вони можуть стати об’єктом мобілізації до Збройних сил України та підпадати під обмеження щодо виїзду за межі країни. Це пов’язано зі зростанням напруженості на міжнародній арені та загрозою для національної безпеки. Такі заходи вважаються необхідними для забезпечення стабільності та захисту прав громадян. Однак це також підкреслює важливість для таких осіб бути обережними та своєчасно дотримуватися вимог законодавства як української, так і інших країн, громадянство яких вони мають.

Це повідомлення викликало значний резонанс і привернуло увагу громадян США, які мають також українське громадянство.

«З 1 червня Україна скасувала виняток “проживання за кордоном”, який раніше дозволяв деяким українським чоловікам у віці від 18 до 60 років залишати країну. Після цієї зміни американсько-українські подвійні громадяни, зокрема ті, хто проживає у Сполучених Штатах, більше не зможуть покинути країну”, – ідеться в повідомленні посольства.

«Раніше подвійні громадяни США та України з цієї групи могли в’їжджати в Україну і потім залишати її, якщо вони зняли з реєстрації своє місце проживання в Україні та зареєстрували своє місце проживання в США. За нашою інформацією, цей виняток було скасовано з 1 червня”, – пояснює посольство.

Воно заявляє, що «обмежене у своїх можливостях впливати на українське законодавство, включно із застосуванням воєнного стану і закону про мобілізацію до українських громадян».

«Якщо ви перебуваєте в Україні і не можете покинути країну, сховайтеся на місці і підкоряйтеся всім місцевим розпорядженням. Якщо ви наразі не перебуваєте в Україні, ми наполегливо рекомендуємо утриматися від будь-яких поїздок до України громадян США чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які також мають українське громадянство”, – ідеться в заяві.

Latest Posts

У центрі уваги